Loading...
Zapytaj o wycenę

Sprawdzanie kontrahenta z Chin

Jak sprawdzić firmę w Chinach?

Polscy przedsiębiorcy, którzy chcą sprowadzać np. maszyny rolnicze z Chin, muszą znaleźć fabrykę specjalizującą się w tworzeniu takich urządzeń. Nie jest to łatwe zadanie. Mimo, że na terenie Państwa Środka działa wiele fabryk w każdej branży, nie wszystkie dysponują odpowiednimi technologiami i doświadczeniem, aby móc oferować swoje wyroby na rynku Unii Europejskiej. Ponieważ różnie bywa też z jakością gotowych towarów, weryfikacja chińskiej fabryki przed podpisaniem umowy jest niezbędna.

Wizyta w Chinach, aby sprawdzić kontrahenta, wcale nie jest konieczna – wystarczy skorzystać z naszej oferty. Jako pośrednik specjalizujemy się zarówno w szukaniu przedsiębiorstw spełniających wymagania Klienta, jak i sprawdzaniu ich wiarygodności. W sytuacji, gdy nasi Klienci są zainteresowani pojawieniem się w chińskiej fabryce, pomagamy w stworzeniu ku temu warunków. W związku z tym między innymi pomagamy załatwić wizę, a także towarzyszymy we wszystkich relacjach z przyszłym kontrahentem.

Weryfikacja chińskiej fabryki – co obejmuje?

Warto wiedzieć z czego składa się audyt chińskiej fabryki. W zakres tego procesu wchodzą działania, takie jak:

 • sprawdzanie jej dokumentów rejestrowych,
 • wizytacja w fabryce, podczas której sporządzamy dokumentację fotograficzną,
 • ustalenie osób, które są uprawnione do reprezentowania fabryki.

Efektem naszych prac jest raport, który przekazujemy Klientowi. Otrzymany dokument to gwarancja bezpieczeństwa – Klient może mieć pewność, że fabryka, z którą zamierza zacząć współpracować, działa legalnie. Ogranicza on tym samym ryzyko wiążące się ze złożeniem zamówienia. Z treści takiego raportu, Klient dowiaduje się między innymi:

 • czy firma posiada certyfikaty,
 • jaka jest angielska nazwa producenta,
 • jaki jest adres rejestracji firmy,
 • jaki jest status działalności.

Dodatkowo w trakcie weryfikacji chińskiej fabryki możliwa jest rozmowa z osobą kontaktową.

Ze względu na to, że stawiamy na kompleksową ofertę nie tylko weryfikacja chińskiej fabryki, ale również kontrola towaru w Chinach to usługa, którą można u nas zamówić.

Weryfikacja chińskiej fabryki krok po kroku

Mamy ogromne doświadczenie w audytowaniu chińskich zakładów produkcyjnych. Z tego powodu wszelkie możliwe problemy ujawniają się jeszcze przed rozpoczęciem współpracy naszych Klientów z kontrahentami. W trakcie kontroli chińskiej fabryki sprawdzamy następujące zagadnienia:

 • proces produkcji,
 • system kontroli jakości,
 • zdolności produkcyjne fabryki,
 • obiekty i park maszynowy,
 • prace badawczo-rozwojowe,
 • strukturę organizacyjną fabryki.

W trakcie weryfikacji chińskiej fabryki sprawdzamy również szczegółowo jej produkty. W związku z tym poddajemy analizie nie tylko wymiary i trwałość artykułów, ale również ich funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygląd. Nasi Klienci mogą również określić, na jakie cechy produktów mamy zwrócić szczególną uwagę. Weryfikując jakość wyrobów od chińskich dostawców, robimy to na kilku etapach:

 • w toku produkcji,
 • przed wysyłką,
 • w trakcie załadunku,
 • w trakcie sprawdzania próbek,
 • w trakcie badań laboratoryjnych.

Weryfikacja chińskiej fabryki – dlaczego warto ją wykonać?

Może się tak zdarzyć, że nieuczciwi producenci z Chin będą próbowali przekonać przedsiębiorców z Europy do swojej oferty. Dzięki prowadzonym przez nas działaniom osoby, które korzystają z naszych usług nie muszą się ich obawiać. Weryfikacja chińskiej fabryki pozwala pozbyć się wszelkich złudzeń w przypadku, gdy na przykład oszuści podają wymyślone nazwy dla uwiarygodnienia swoich działań.

Ten prosty chwyt nie sprawi, że nasi Klienci dadzą się nabrać. Osoby niezaznajomione z importem z Chin widząc na stronach internetowych na przykład dopisek „Co” lub „Ltd” mogą ulec złudzeniu, że określona działalność jest legalna. Nie ma w takiej sytuacji nic gorszego niż przelanie środków nieuczciwemu kontrahentowi. W takiej sytuacji osoby, które nie wiedzą, jak sprawdzić firmę w Chinach i które nie korzystają z naszej oferty mogą nie odzyskać pieniędzy.

Ideum – wiemy jak sprawdzić firmę w Chinach

Naszym atutem jest znajomość chińskiego rynku. Jesteśmy także zorientowani w kwestiach formalnych. Wiemy, na co zwrócić uwagę, weryfikując chińską fabrykę. W związku z tym sprawdzamy między innymi to, czy firma działa w stu procentach legalnie. Nasi pracownicy doskonale poznali kulturę prowadzenia biznesu w Chinach, dzięki czemu wiemy, jak rozmawiać z działającymi na tamtejszym rynku przedsiębiorcami.

Jeżeli wiesz mniej więcej, jak wygląda weryfikacja chińskiej fabryki i interesuje Cię import z Chin, koniecznie się z nami skontaktuj. Z pewnością odnajdziemy odpowiednich kontrahentów dla Ciebie i sprawdzimy ich wiarygodność.

Zastanawiasz się, jak eksportować do Chin? Interesuje Cię import z Chin? Skontaktuj się z nami, a znajdziemy odpowiednich kontrahentów i sprawdzimy ich wiarygodność Twoich potencjalnych kontrahentów.

Import towarów z Chin stanowi obecnie jedną z największych gałęzi gospodarki. Jest korzystne zarówno dla importera, jak i eksportera. I chociaż, ze względu na specyfikę oraz odmienność azjatyckich rynków zbytu, o weryfikację chińskiej firmy najlepiej będzie poprosić wyspecjalizowane w tym firmy, istnieje kilka rzeczy, które możemy zrobić sami.

Jak zatem sprawdzić, czy firma jest wiarygodna?

Strona WWW

Pierwszym krokiem będzie zweryfikowanie firmy w Internecie. Jednak sama obecność strony WWW nie wystarczy.

Sprawdźmy, czy istnieje możliwość płatności innej niż poprzez Western Union, uchodzącej za najbardziej niebezpieczną oraz czy w zakładce kontakt znajdują się dokładne dane kontaktowe. Warto także zorientować się w ogólnych zasadach rynku; ponieważ Chińczycy nie podają cen towarów przed otrzymaniem zapytania, atrakcyjne ceny produktów, podane na stronie powinny wzbudzić naszą nieufność. Ponadto cena za przesyłkę nie powinna być wliczona w cenę produktu.

Sprawdźmy, jakie kompetencje posiada osoba kontaktowa i jaką pełni funkcję.

Dokumenty

Kolejny krok przy weryfikacji chińskiego dostawcy to weryfikacja dokumentów firmy. Otrzymamy je zapewne w języku chińskim, jednak warto pokusić się o zwrócenie się do tłumacza o ich przekład. Zarządzajmy zatem:

 • dowodu rejestracji firmy w Chinach
 • chińskiej nazwy firmy
 • numeru biznesowego oraz adresu rejestracji
 • kapitału zakładowego firmy
 • licencji importowej
 • licencji eksportowej
 • certyfikatów
 • numeru konta bankowego

Szukajmy firm w Chinach, posiadających szerokie doświadczenie we współpracy międzynarodowej. Ono bowiem będzie gwarantem bezpieczeństwa transakcji, a także tego, że import towarów przebiegnie bezproblemowo. Jak już zostało wspomniane, przed nawiązaniem współpracy z konkretną, azjatycką firma, należy także zapoznać się ze zwyczajami, panującymi w Państwie Środka, aby nie być niczym zaskoczonym.