Loading...

Import z Chin krok po kroku

Zapytaj o wycenę

Pośrednictwo importowe

Jak importować towar z Chin – pośrednictwo importowe

Nasza wieloletnie obecność na rynku sprawia, że oferujemy kompleksowe usługi pośrednictwa importowego w handlu z Chinami. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób rozpoczyna dopiero współpracę z firmami z azjatyckiego rynku i nie tylko nie wie, jak importować towar z Chin, ale również obawia się tego przedsięwzięcia. Z tego powodu poniżej prezentujemy, jak wygląda import towarów z Chin krok po kroku.

Pokażemy Ci, w jaki sposób dbamy zarówno o bezpieczeństwo, jak i wysoką jakość transakcji z krajami Dalekiego Wschodu. Wszystkim osobom, które nie wiedzą, jak wygląda import z Chin, proponujemy wsparcie. Między innymi wskazujemy, jak obliczyć opłatę za cło z tego kraju, a także pomagamy rozwiązać wszelkie inne problemy.

Jesteśmy również otwarci na pośrednictwo w transakcjach z innymi państwami Dalekiego Wschodu. Nie tylko bowiem chińskie fabryki są zainteresowane współpracą z europejskimi przedsiębiorcami. Ze względu na to, że wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Klientów, zapewniamy kompleksową realizację importu z Indii i Wietnamu. W tych krajach również pomożemy w kwestii opłaty.

Zajmujemy się także skrupulatnym sprawdzaniem jakości wyrobów, aby były one całkowicie bezpieczne i dopuszczone do sprzedaży. Dowiadujemy  się również, czy produkty mają certyfikat CE. Chiny to potężny kraj, w którym znajduje się wiele fabryk. Dzięki naszemu wsparciu, Klienci podejmują współpracę wyłącznie z godnymi tego kontrahentami.

Wyszukiwanie dostawców – import z Chin krok po kroku

Odnalezienie odpowiedniego dostawcy jest podstawą owocnej współpracy międzynarodowej. Ustalamy zatem na samym początku, jakie kryteria powinna spełniać fabryka. Weryfikacja producenta, a także jego wyrobów to również nasze zadanie.

Istnieją dwie podstawowe drogi, dzięki którym możliwe jest nawiązanie relacji z wartościowym dostawcą i import z Chin. Pierwsza z nich wymaga obecności na targach w Chinach. Z racji tego, że często wizytujemy ten kraj, stale poszerzamy listę zaufanych producentów z bardzo wielu branż. Drugą drogą jest szukanie dostawy przez internet na platformach B2B. Zdecydowanie polecamy tę pierwszą opcję i powierzenie wyszukiwania chińskich dostawców nam ze względu na to, że weryfikujemy, czy fabryki przestrzegają określonych norm.

Przestrzeganie norm to tylko jeden z naszych wymogów. Za każdym razem na początku współpracy z polskimi przedsiębiorcami dowiadujemy się również, na czym najbardziej im zależy. Dzięki rozległym kontaktom z potencjalnymi kontrahentami naszych Klientów, znajdujemy najlepszych możliwych dostawców. Dajemy również osobom korzystającym z naszej oferty możliwość wspólnej podróży do Chin i poznania osobiście azjatyckich producentów.

Ważnym elementem tego etapu jest także dokonywanie przez nas weryfikacji chińskiej fabryki. W związku z tym nie tylko sprawdzamy jej dokumenty rejestrowe, ale również wizytujemy w środku, a także sporządzamy dokumentację fotograficzną. Dodatkowo ustalamy, które osoby są odpowiedzialne do reprezentowania fabryki.

W efekcie naszej wizytacji w chińskiej fabryce przekazujemy raporty Klientom. Dokumenty, które oni otrzymują są gwarancją bezpieczeństwa. Co ważne, weryfikujemy nie tylko chińskich producentów, ale również ich produkty.

Dokumenty zazwyczaj otrzymujemy w języku chińskim jednak nie stanowi to żadnego problemu, gdyż korzystamy z usług zaufanego tłumacza. Nawiązując relację, mającą na celu import z Chin, krok po kroku poznajemy przyszłych kontrahentów, otrzymując następujące dokumenty:

 • Dowód rejestracji firmy w Chinach,
 • Chińska nazwa firmy,
 • Numer biznesowy, a także adres rejestracji,
 • Kapitał zakładowy firmy,
 • Licencja importowa,
 • Licencja eksportowa,
 • Certyfikat,
 • Numer konta bankowego.

Jeszcze zanim nawiążemy relację, orientujemy się, czy dana firma ma bogate doświadczenie w międzynarodowej współpracy. Jest to bowiem dodatkowe potwierdzenie bezpieczeństwa inwestycji naszych Klientów. Z drugiej strony, dzięki posiadaniu stałego biura w Chinach i zatrudnianiu na miejscu lokalnych pracowników jesteśmy w stanie współpracować z mniejszymi firmami chińskimi, oferującymi ciekawe towary w atrakcyjnych cenach, które to firmy często nie mają doświadczenia w kwestiach eksportowych ani marketingu na rynkach europejskich. Nasi pracownicy na miejscu są w stanie wypełnić tę lukę w doświadczeniu chińskich producentów stawiających pierwsze kroki na rynku międzynarodowym i zapewnić bezpieczną kontraktację i dostawę towaru

Przygotowywanie ofert dostawców i import próbek towarów

Zapewniamy naszym Klientom próbki towarów od chińskich dostawców dokonując w razie potrzeby ich wstępnej weryfikacji w naszym biurze w Chinach. Pozyskanie próbek w Chinach zwykle jest darmowe, ewentualne koszty pojawiają się przy wysyłce próbek do Polski i ich odprawie celnej. Wstępna ocena próbek w naszym biurze w Chinach pozwala na optymalizację kosztów tego etapu nawiązywania współpracy z potencjalnymi partnerami z Chin. Dzięki temu nasi Klienci mogą zastanowić się, czy są zainteresowani wejściem we współpracę. Możliwe jest również kontrolowanie artykułów oraz fabryki na miejscu. W tym celu udajemy się do niej osobiście, a jeśli nasi Klienci wyrażają chęć, mogą udać się w podróż do Chin razem z nami.

Nawet jeśli nie masz na ten temat pojęcia i dopiero rozpoczynasz import z Chin, krok po kroku pomożemy Ci wybrać właściwą fabrykę. Jeżeli zdecydujesz się na kontrolę towaru w Chinach, masz pełne prawo do odwiedzenia zakładu produkcyjnego i obejrzenia pierwszych partii wyprodukowanych przedmiotów. W takiej sytuacji powinieneś sprawdzić, czy towary odpowiadają Twoim oczekiwaniom, a także przyjrzeć się na przykład jakości materiałów oraz trwałości. Wizytacja fabryki jest najlepszym rozwiązaniem, jednak nie jest niezbędna dla osób, które nie wiedzą jak importować towar z Chin i dopiero rozpoczynają współpracę z azjatyckim rynkiem.

Oferty potencjalnych kontrahentów mogą wyróżniać się na przykład zadziwiająco niską ceną produktu, bądź też podejrzanymi danymi teleadresowymi dostawcy. W takiej sytuacji osoby, które są niezaznajomione z międzynarodowym handlem mogłyby zostać poszkodowane przez nierzetelnych kontrahentów. Dzięki naszemu doświadczeniu Klienci nie muszą wiedzieć, jak importować towar z Chin, aby było bezpiecznie. Weryfikacja potencjalnego kontrahenta jest zdecydowanie łatwiejsza dla pracownika naszego biura w Chinach niż dla polskiego przedsiębiorcy polegającego wyłącznie na kontaktach za pośrednictwem Internetu. Nasz pracownik bardzo często jest w stanie wstępnie zweryfikować potencjalnego dostawcę w czasie pojedynczej rozmowy telefonicznej, szczególnie w sytuacji, kiedy pierwszy kontakt telefoniczny jest utrudniony lub budzi zastrzeżenia lub wątpliwości. Taki sposób działania zdecydowanie zwiększa efektywność poszukiwania właściwego dostawcy.

Uzgodnienie warunków, na jakich odbędzie się produkcja i zakup towarów

Uzgodnienie przebiegu produkcji oraz zakupu towarów to bardzo ważny etap współpracy z chińskimi kontrahentami. Jako polski importer z Chin pośredniczymy w negocjowaniu najlepszych dla naszych Klientów warunków. Dzięki branżowemu doświadczeniu jesteśmy w stanie stwierdzić, czy deklarowany termin odbioru produktów jest terminem realnym. Nasze wsparcie jest nieocenione przy imporcie z Chin. Krok po kroku negocjujemy warunki współpracy, a Klienci mają do dyspozycji fachowego tłumacza polsko-angielskiego oraz polsko-chińskiego. Wartą omówienia kwestią jest również wybór odpowiedniej formy transportu.

Import z Chin krok po kroku – forma transportu

W zależności od zaawansowania zamówionych produktów import może trwać nawet rok. Ważne jest również wybranie odpowiedniego środka transportu. Najszybszy jest transport lotniczy, jednak jest on również najdroższy, a poza tym ma sporo ograniczeń. Jeżeli nasi Klienci planują sprowadzić towary uznane za niebezpieczne, bądź też ciężkie i o wielkich gabarytach, lepszy może okazać się transport morski. To właśnie ten drugi wariant wybierają często osoby, które dopiero rozpoczynają międzynarodową współpracę i do tej pory nie wiedziały, jak importować towar z Chin. Trzecim środkiem lokomocji, który można wybrać, jest transport kolejowy. Pociąg z Chin jest zdecydowanie tańszy niż transportowanie produktów za pomocą samolotu. Czas dostawy wynosi zaledwie 21 dni.

Zapewniamy wszystkim naszym Klientom kompleksową obsługę logistyczną. W związku z tym nasze wsparcie nie ogranicza się do nadzoru nad produkcją, ale również do pomocy przy sprowadzeniu wyrobów do Polski i wprowadzeniu ich na rodzimy rynek.

Składanie zamówień u kontrahentów i nadzór nad produkcją oraz kontrola jakości

Etap składania zamówień jest bardzo ważny. W podpisywanej umowie gwarantujemy, że nie pojawią się żadne niedomówienia. Jest to jeden z podstawowych atutów korzystania z usług importera z Chin.  Osoby, które chcą rozpocząć współpracę handlową z rynkiem azjatyckim, a nie wiedzą jak importować z Chin, mogą napotkać wiele kłopotliwych sytuacji związanych między innymi z chińskim savoir-vivre.

Nadzór nad produkcją związany jest z kontrolą jakości towarów. Sprawdzanie jakości jest naszą specjalizacją, a w zakres tego działania wchodzą następujące etapy:

 • Wizyta naszego pracownika w fabryce lub magazynie,
 • Sporządzenie dokumentacji fotograficznej, a także raportu z kontroli,
 • Sprawdzenie, czy wystąpiły braki ilościowe albo błędy produkcyjne.

Przeprowadzając naszych Klientów przez import z Chin krok po kroku nie można pominąć etapu kontroli jakości. Dzięki temu procesowi gwarantujemy naszym Klientom bezpieczeństwo. Weryfikacja towarów odbywa się zarówno w toku produkcji, jak i przed wysyłką oraz w trakcie załadunku. Dodatkowo pobieramy także próbki i wykonujemy badania laboratoryjne.

Osoby, które nie wiedzą, jak importować towar z Chin i dopiero rozpoczynają międzynarodową współpracę handlową, a także osoby, które mają już doświadczenie w tym zakresie z pewnością wiele skorzystają na uzyskiwanych raportach z kontroli. Pojawiają się one wraz z dokumentacją zdjęciową u naszych Klientów już w następnym dniu roboczym po sprawdzeniu jakości. Za każdym razem staramy się jak najdokładniej przekazać informacje na temat stanu oraz jakości kontrolowanego towaru. Dzięki temu Klienci naszej firmy mogą wybrać wyłącznie sprawdzonych dostawców.

Import z Chin krok po kroku – co sprowadzać?

Nasi Klienci mogą sprowadzać bardzo szerokie spektrum produktów. Zarówno wyspecjalizowane układy elektroniczne, jak i proste gadżety to często importowane z Chin towary. Warto mieć jednak na uwadze, ile kosztują pojedyncze sztuki towarów. Najlepiej na samym początku zamówić próbki. W sytuacji, gdy pojawia się zapotrzebowanie, dobrze stopniowo zwiększać zamawiane partie.

Osoby, które są zainteresowanie tym, jak importować towar z Chin i chcą uzyskać jeszcze więcej informacji, mogą się z nami kontaktować. Szczegółowo odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące opisanych powyżej zagadnień.

Zastanawiasz się, jak wygląda import z Chin krok po kroku? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy Ci rozwinąć biznes.