Loading...

Kontrola jakości towaru

Zapytaj o wycenę

Pomagamy naszym Klientom sprawdzić towar z Chin!

Z naszego doświadczenia wynika, że uczestnictwo w spotkaniach producentów oraz eksporterów może być naprawdę owocne. Jest to jeden ze sposobów, aby nawiązać kontakty i znaleźć kontrahenta. Po sprawdzeniu fabryki, a także jakości towarów oraz po podpisaniu umowy z jej przedstawicielami pozostaje jedynie czekać na gotowe produkty. Nasza oferta obejmuje kontrolę jeszcze przed wysyłką zamówienia do Polski. Jest to prosty sposób, aby upewnić się, że produkty nie mają wad.

Kontrola jakości towarów w Chinach to nasza specjalność. Zawiera ona:

 • wizytę naszego pracownika w fabryce lub magazynie, w którym znajduje się zamówienie przygotowane do wysyłki – sprawdzamy jakość towarów, a więc to, czy produkty zostały wytworzone zgodnie z wymaganiami klienta,
 • sporządzenie dokumentacji fotograficznej oraz raportu z kontroli,
 • sprawdzenie, czy wystąpiły braki ilościowe albo błędy produkcyjne.

Ocena i kontrola jakości towarów z Chin

Sprowadzanie towarów z Chin nie musi być obarczone ryzykiem. Jako firma, która ma doświadczenie w kontaktach z chińskimi przedsiębiorcami doskonale wiemy, co można zrobić, aby zagwarantować zamawiającym bezpieczeństwo.

Na życzenie Klienta przeprowadzamy również poniższe usługi, które mają na celu pozyskanie informacji o jakości produktów:

 • kontrola w toku produkcji,
 • kontrola przedwysyłkowa,
 • nadzór nad załadunkiem,
 • pobieranie próbek,
 • badania laboratoryjne.

Kontrola jakości w Chinach – jak wygląda audyt fabryki?

Ocena i kontrola jakości fabryki odbywa się jeszcze przed produkcją. Szczegółowo sprawdzamy warunki, w jakich produkowane są w Chinach towary. Dzięki temu możemy zweryfikować, jakie warunki panują w fabryce. W trakcie oceny i kontroli fabryki dowiadujemy się wiele na temat przyszłego kontrahenta. Dodatkowo przekonujemy się, jak wygląda historia firmy, sposób zarządzania, organizacja produkcji, a także sprzęty i materiały. Producenci bardzo często przedstawiają nam swoje osiągnięcia oraz doświadczenia, dzięki czemu naszym Klientom jest później jeszcze łatwiej podjąć decyzję. W trakcie opisywanego audytu fabryki w Chinach ukazuje się przed nami cały profil kontrahenta.

Ocena i kontrola jakości towarów właśnie z tego powodu nie jest jedyną weryfikacją, jaką się zajmujemy. Mając na względzie, jak ważne jest odpowiednie miejsce do pracy, a także kompetencje pracowników produkcji zwracamy uwagę na wszystkie nawet najmniejsze detale.

Ocena i kontrola jakości towarów podczas produkcji

Kontrola w trakcie produkcji jest przeprowadzana często w sytuacji, gdy wyprodukowanych zostanie od 20% towaru. Dzięki temu mamy możliwość wyeliminowania wielu nieprawidłowości, a także sprawdzenia, czy kontrahent przestrzega norm oraz ustaleń dotyczących specyfikacji. Nasi pracownicy przeprowadzając kontrolę jakości w Chinach sprawdzają nie tylko losowo wybrane produkty, ale również gotowe partie. Po każdej tego typu kontroli sporządzamy szczegółowe raporty, które dostarczamy naszym Klientom. To na ich bazie mogą oni podjąć decyzję, czy są  nadal zainteresowani współpracą z daną fabryką.

Kontrola jakości w Chinach przed wysyłką

Przed samą wysyłką również sprawdzamy jakość towarów. Dzięki temu możemy się dowiedzieć, czy nie mają one jakichkolwiek wad produkcyjnych. W sytuacji, gdy taki problem się pojawi, zgłaszamy potrzebę ich likwidacji. Zawsze dbamy bowiem o to, aby gotowe produkty cechowała jak najwyższa jakość i zgodność z oczekiwaniami Klientów.

Raport z kontroli jakości w Chinach, a także dokumentacja zdjęciowa zostanie przesłana w następnym dniu roboczym po wykonaniu usługi. Dzięki temu kompletna kontrola towaru w Chinach jest gotowa w przeciągu kilku dni. Zależy nam na zadowoleniu każdego Klienta, dlatego gdy ktoś decyduje się na nasze usługi, staramy się jak najszybciej przekazać wiedzę na temat jakości produktów. Tego typu operacje prowadziliśmy w Chinach już wielokrotnie i za każdym razem nasza ocena i kontrola jakości zamówień była w pełni wiarygodna.

Jakość towarów – nadzór nad załadunkiem

Kontrolujemy również wszystkie towary podczas załadunku. Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększa się pewność, że do naszych Klientów zostanie dostarczony produkt w nienaruszonym stanie. Niektóre artykuły wymagają konkretnego ułożenia w trakcie transportu. Dbamy zatem o to, aby wszystkie wytyczne dotyczące transportowania produktów zostały spełnione. Dodatkowo weryfikujemy zawartość kartonów, a także liczbę sztuk, sposób zabezpieczenia i wszelkie niezbędne etykiety oraz oznaczenia.

Kontrola jakości Chiny  – jakie cechy produktów są sprawdzane?

Ocena i kontrola jakości towarów dotyczy cech technicznych, estetycznych, użytkowych, a także ekonomicznych. Jakość towarów jest też rozumiana jako stopień zgodności z oczekiwaniami odbiorcy. Nasi Klienci mają bowiem określone potrzeby, które muszą zostać zaspokojone przez chińskich producentów. W ramach kontroli jakości towarów sprawdzamy zatem między innymi:

 • własności fizyczno-chemiczne,
 • wymiary,
 • trwałość,
 • funkcjonalność,
 • bezpieczeństwo,
 • wygląd,
 • koszty nabycia, wytworzenia oraz eksploatacji.

Jakość towarów – co ma na nią wpływ?

Wśród najważniejszych czynników, od których zależna jest jakość towarów wymienić można między innymi pochodzenie surowców, a także ich właściwości oraz stosowaną w trakcie produkcji technologię. Niemałe znaczenie mają również umiejętności pracowników, którzy biorą udział w procesie produkcyjnym.