Loading...

Wyjazdy biznesowe do Chin

Podróże biznesowe do Chin dziś już chyba nikogo nie dziwią. Co więcej, dawno przestały być wyłączną domeną największych graczy na polskim rynku, przyciągając coraz większą uwagę mniejszych importerów, którzy oczekują bezpośrednich relacji biznesowych z dalekowschodnimi partnerami i pragną budować swoją własną sieć kontaktów. Potencjał drzemiący w samodzielnym sprowadzaniu towarów z Chin jest niezaprzeczalny, jednak należy pamiętać, że na niedoświadczonych biznesmenów czeka wiele pułapek. Dlatego też warto skorzystać z zorganizowanych wyjazdów biznesowych do Chin – zarówno na targi branżowe, jak i w celu zaaranżowania spotkania z przedstawicielami konkretnych przedsiębiorstw.

Wyjazd handlowy na chińskie targi branżowe

Każdego roku odbywa się w Chinach co najmniej kilkaset targów branżowych z najróżniejszych dziedzin, a liczba ofert w tym zakresie z roku na rok rośnie. Stanowią one znakomitą okazję do nawiązania biznesowych relacji i rozpoczęcia importu towarów z Chin do Polski. Rozważając wyjazd handlowy do Chin, warto samodzielnie przejrzeć harmonogram kolejnych imprez tego typu oraz skorzystać z porady doświadczonej firmy, zajmującej się organizacją takich podróży. Dzięki temu łatwiej o wybór targów maksymalnie skorelowanych z naszą branżą, na których wizyta okaże się najbardziej efektywna.

Pomoc w załatwieniu formalności

Czynności związane z zorganizowaniem wyjazdu handlowego do Chin nie kończą się na zakupieniu biletów lotniczych. Należy także zatroszczyć się o wizę, jak również zarezerwować hotel i zadbać o sprawny transport wewnątrz kraju (przemieszczanie się na odległości rzędu 2000 km nie należy do rzadkości podczas kilkudniowych wizyt). Na szczęście we wszystkich tych formalnościach może nam pomóc firma wyspecjalizowana w organizowaniu wyjazdów – łącznie z wyborem sprawdzonego i odpowiadającego naszym wymaganiom miejsca noclegu.

Pokonanie bariery językowej

Dobra znajomość języka angielskiego pomaga, ale często nie wystarczy do swobodnego funkcjonowania w Chinach. Nadal bardzo często nawet w bardzo dużych i wiarygodnych przedsiębiorstwach angielskim posługuje się tylko wąska grupa pracowników działów sprzedaży. Z drugiej strony wynajęcie tłumacza polsko- czy angielsko-chińskiego również nie daje gwarancji, że osiągniemy zamierzony efekt, ponieważ w Chinach funkcjonuje w codziennym życiu kilkadziesiąt dialektów i języków lokalnych. Tak więc profesjonalny tłumacz angielsko-chiński wynajęty do obsługi kilkudniowej wizyty objazdowej po Chinach np. w Szanghaju może okazać się pomocny w bardzo ograniczonym zakresie już przy wizytacji fabryki w Kantonie. Warto mieć świadomość powyższych ograniczeń i przedyskutować sprawę z profesjonalnym pośrednikiem, zanim zdecydujemy się na samodzielną organizację wyjazdu handlowego do Chin.