Loading...

Co warto exportować do Chin?

Ogromne przemiany społeczne i ekonomiczne, jakie obserwujemy ostatnimi laty w Chinach, wytyczyły zupełnie nowy kierunek rozwoju chińskiej gospodarki. Tamtejsze społeczeństwo bogaci się, Chińczycy coraz chętniej zakładają firmy, a polityka jednego dziecka powoduje, że jednocześnie chętnie wydają pieniądze na własne zachcianki, w tym na kupno zagranicznych produktów. Rynek jest chłonny i otwarty na europejskie propozycje. Export do Chin jeszcze nigdy nie był tak opłacalny, jak obecnie.

Najbardziej intratny export

Zawiłości przepisów prawnych oraz wyniki analizy produktów na rynku chińskim przekonują, że mimo sprzyjających warunków export do Chin nie zawsze jest opłacalny. W zgodnej opinii ekspertów z branży, w obecnych warunkach i realiach polskiej gospodarki największy potencja exportu mają producenci żywności i przetworów spożywczych, ale zainteresowaniem cieszą się również ekskluzywne produkty z branży kosmetycznej (np. chińskie konsumentki są szczególnie zainteresowane kosmetykami rozjaśniającymi i odmładzającymi), a także innego rodzaju towary luksusowe.

Czego jeszcze łaknie chiński rynek?

Najbardziej opłacalny jest export do Chin artykułów spożywczych. Z Polski wysyłamy tam zwłaszcza mięso i przetwory mięsne; Chińczycy coraz chętniej sięgają także po europejskie owoce i warzywa. Co ciekawe, również firmy wyspecjalizowane w recyklingu, makulaturze oraz produkcji mebli mają ogromne szanse na podbicie tamtejszego rynku. Jeśli obracasz się w którejkolwiek z powyższych branż lub masz swój własny pomysł na biznes, skorzystaj z możliwości, jakie otwiera przed przedsiębiorcami profesjonalne pośrednictwo handlowe.

Powierz swój biznes w ręce specjalistów

Export do Chin będzie opłacalny tylko pod warunkiem, że zostanie prawidłowo zaplanowany i przeprowadzony. Wkraczając na azjatycki rynek, należy wybrać odpowiedni region, umiejętnie dopasować strategię marketingową do tamtejszej tradycji i mentalności, przeprowadzić szczegółową analizę rynku i zbudować trwałą sieć kontaktów. Uporanie się z tym wszystkim samodzielnie zajmuje bardzo dużo czasu. Zamiast go marnować na pracę metodą prób i błędów, powierz przyszłość swojej firmy w ręce ludzi, którzy mają doświadczenie w tym zakresie. Nasza firma kompleksowo obsłuży export do Chin i pomoże Ci płynnie wprowadzić towary na nowy rynek.