Loading...

Zalety pośrednictwa w handlu z krajami Dalekiego Wschodu

Rozważając import towarów z Chin, w głowie niemal każdego przedsiębiorcy przewija się myśl o samodzielnym zorganizowaniu tego procesu, szczególnie biorąc pod uwagę łatwy dostęp do ofert prezentowanych przez chińskich dostawców na takich portalach, jak Alibaba.com czy MadeinChina.com. O ile jednak nie posiadamy praktycznej wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie (a także sprawdzonych kontaktów biznesowych na Dalekim Wschodzie), to zawsze pomysłem wartym rozważenia jest skorzystanie z usług pośrednika. Import towarów z Chin do Polski stanowi bowiem wbrew pozorom dość złożone zadanie, na którego każdym etapie czeka nas wiele niespodzianek.

Kontakty i kultura biznesu

Profesjonalny pośrednik w imporcie towarów z Chin powinien posiadać długoletnie doświadczenie w branży i zbudowaną przez ten czas sieć kontaktów biznesowych. Dzięki temu dużo łatwiej będzie znaleźć kontrahenta oferującego dokładnie taki produkt, jakiego potrzebujemy. Warto również pamiętać, że relacje biznesowe w krajach Dalekiego Wschodu znacząco różnią się od europejskich, a znajomość niuansów z nimi związanych może przesądzić o wyniku niejednej transakcji.

Bezpieczeństwo

Sprowadzanie towaru z Chin często stanowi dla przedsiębiorców powód do niepokoju – szczególnie w kwestii bezpieczeństwa całego procesu. Rolą pośrednika jest zredukowanie tych obaw do minimum, a to za sprawą szczegółowej kontroli na wszystkich etapach przedsięwzięcia: począwszy od weryfikacji potencjalnego kontrahenta, poprzez odwiedziny w fabryce (których wynikiem jest przekazaniem wyczerpującego raportu wraz ze zdjęciami), aż po sprawdzenie towaru w trakcie produkcji i przed wysyłką.

Nie tylko import

Współpraca z naszą firmą stwarza wiele możliwości niezwiązanych wprost ze sprowadzaniem towaru z Chin, a przy tym bardzo trudnych do zrealizowania bez odpowiedniego doświadczenia i kontaktów. Organizujemy wyjazdy na targi branżowe lub bezpośrednie spotkania biznesowe z przedstawicielami azjatyckich przedsiębiorstw, jednocześnie dbając o załatwienie wszystkich formalności związanych z podróżą i pobytem. Oferujemy także wszechstronną pomoc w zorganizowaniu eksportu towarów do Chin, włącznie z analizą tamtejszego rynku.