Loading...

Specyfika importu z Chin

Import towarów z Chin wymaga doświadczenia oraz dobrej znajomości tamtejszego rynku. Żeby prawidłowo poprowadzić interesy, nie zawsze warto działać na własną rękę – pozorna oszczędność może przynieść więcej strat niż pożytku. Jeśli potrzebujesz pomocy w imporcie z Chin, powierz sprawy doświadczonym specjalistom.

Guanxi, czyli rozbudowana sieć kontaktów

Chiński styl prowadzenia biznesu znacząco różni się od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce. Pierwszym pojęciem, jakie wydaje się kluczowe dla zrozumienia tamtejszej kultury, jest tak zwane „guanxi”. Oznacza ono gęstą sieć kontaktów, koneksji i wpływów, jaką buduje się przez długie lata. Jedna przysługa pociąga za sobą drugą – Chińczycy mają bowiem większe zaufanie do osobistych relacji niż do norm czy przepisów wyznaczanych przez prawo. Chcąc rozpocząć import towarów z Chin do Polski, warto wcześniej zbudować bazę zaznajomionych, rzetelnych dostawców. Właśnie w tym pomoże Ci nasza firma.

Robiąc interesy z Chińczykami, nie unikniesz rozmów o życiu prywatnym oraz krępujących pytań o rodzinę, zdrowie, urlop czy pogodę. Żeby nawiązać jak najlepszą i najtrwalszą relację, wypada zrewanżować się analogicznym zainteresowaniem. Wszystkimi podobnymi kwestiami zajmie się za Ciebie nasze pośrednictwo importowe. Znamy naszych dostawców, jesteśmy zadowoleni z nawiązanej współpracy i stale powiększamy swoją bazę kontrahentów, których w dużej mierze zyskujemy właśnie z polecenia.

Mianzi, czyli utrata twarzy

Obok guanxi równie istotne jest inne pojęcie, mianowicie „utraty twarzy”. Chińscy dostawcy są wyczuleni na punkcie własnego autorytetu, więc wyjątkowo trudno jest wytknąć im błąd, nie zaprzepaszczając przy tym całej sieci kontaktów. Z pomocą naszej firmy nie musisz obawiać się o utratę partnerów – ze względu na wieloletnie doświadczenie wiemy, jak poprowadzić rozmowę, żeby obie strony czuły się komfortowo i żeby nikt nie wycofał się z biznesu ze względu na nietrafiony żart czy zbyt otwartą uwagę. Sprowadzanie rzeczy z Chin na własną rękę wiąże się z ryzykiem, niefortunne posunięcie może przekreślić wszystkie zbudowane z wysiłkiem relacje. Zamiast eksperymentować, skorzystaj z naszej wiedzy, doświadczenia i indywidualnego podejścia do każdego klienta.